Ekologický přístup hotelu

Sdílet s:

Hotel AVANTI je šetrný k životnímu prostředí

I když je hotelová ekologie v tomto odvětví stále novým tématem, hotelová zařízení využívající ekologická řešení jsou stále častější. Výjimkou není ani Hotel AVANTI. „Snažíme se, aby se zde naši hosté cítili jako doma. Kompletní rekonstrukce byla provedena před patnácti lety, nyní renovujeme koupelny a v plánu jsou další úpravy,“ říká ředitel čtyřhvězdičkového hotelu AVANTI, Ing. Roman Petřík.

Ekologická instalace a inovativní řešení

V minulých letech prošel Hotel Avanti rozsáhlou rekonstrukcí vytápění a chlazení s použitím technologie zaměřenou na co nejmenší zatížení životního prostředí a úsporu nákladů. Na střeše hotelu Avanti byla vybudována fotovoltaická elektrárna, dále byla instalována tři tepelná čerpadla vzduch-voda, která v létě zajišťují chlazení pokojů, společenských prostor a sálů, v zimě vytápění, tak aby bylo dosaženo komfortní teploty. Na parkovišti Hotelu AVANTI jsou k dispozici dvě nabíjecí stanice pro elektromobily, české prémiové značky Tesla. Nabíjení vozidla mají ubytovaní hosté zdarma. Díky výše zmíněným realizacím se v roce 2014 náš Hotel AVANTI umístil na 5. místě v soutěži Odpovědný hotel a restaurace 2014.

Renovace hotelů dnes už neznamenají pouhé zlepšení pohodlí hostů nebo přizpůsobení designovým trendům. Hlavním požadavkem, kterému hotelový průmysl v současnosti čelí, je potřeba reagovat na rostoucí vlnu ekologického povědomí a přijmout cíle udržitelného rozvoje. Požadavek zabývat se udržitelností je řízen rostoucím společenským povědomím o otázkách životního prostředí.

Renovace koupelen

Rekonstrukce Hotelu AVANTI zahrnuje částečnou renovaci koupelen pokojů. „Vše se snažíme dělat tak, abychom co nejméně zatěžovali životní prostředí. Při rekonstrukci nechceme vyhazovat věci a zařízení, které jsou staré 10 let jen proto, abychom měli nejmodernější vybavení,“ sdělil Ing. Roman Petřík. V budoucnu čeká Hotel AVANTI další úpravy, které budou ještě více podporovat udržitelnost a efektivitu z hlediska spotřeby energie. Namísto obměny starého nábytku se v hotelu AVANTI rozhodli renovovat a upravovat stávající nábytek, aby prodloužili jeho životnost a snížilo se tak množství odpadu. Hotel si klade za cíl měnit a bourat pouze to nejnutnější, aby se zachovalo co nejvíce stávající infrastruktury. Při rekonstrukci upřednostňuje použití ekologických a recyklovatelných materiálů.

Tato iniciativa k udržitelnosti je dalším krokem Hotelu AVANTI směrem k zodpovědnějšímu podnikání a snaze o ochranu životního prostředí. V nově zrekonstruované koupelně na vás čekají dávkovače do sprchy s mýdlem a šamponem, které pomohou omezit používání jednorázových produktů. Po celém světě se v hotelech pere každý den velké množství ložního prádla a ručníků. Spotřeba čisticích prostředků, vody a energie má negativní dopad na životní prostředí. Proto jsme zavedli pro naše hosty výměnu ručníků a ložního prádla, pouze pokud se hosté sami rozhodnou. Náš personál vymění ručníky, pokud zůstanou na podlaze a ložní prádlo se po delších pobytech vyměňuje po 5 dnech, popřípadě na základě přání hosta. Hotel AVANTI disponuje Relax centrem, kde si hosté mohou dopřát masáže, saunu nebo privátní wellness. Stejně jako v koupelnách na pokojích, jsou i zde dávkovače s mýdlem a šamponem.

Doufáme, že se vám renovované koupelny budou líbit a přispějí k vaší spokojenosti. S rezervací ubytování nás neváhejte kontaktovat kdykoliv.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *