October
17
2017
October
18
2017
STORNO REZERVACE
Loading...
0/5

Hotel Avanti Brno

Vinný lístek

Gurmánský zážitek můžete vhodně doplnit některým z lahodných vín pocházejících z vyhlášených jihomoravských vinic.

 

Víno rozlévané
Bílé víno – dle nabídky 0,10 l 24,-
Červené víno – dle nabídky 0,10 l 24,-
Víno bílé
Image_006 Rulandské bílé 0,75 l 193,–
Suché
Tato odrůda pochází z Burgundska ve Francii. Dává vína zlatožluté barvy a charakteristické vůně s nádechem chlebovinky. V chuti jsou plná, tělnatá, všechny složky v harmonickém souladu. Podává se k hutnějším jídlům z hovězího, vepřového, ale i telecího masa, k sýrům s ušlechtilou plísní.
Vinné sklepy Velké Bílovice
02_pálava_zemské Pálava 0,75 l 236,–
Polosladké
Víno zlatožluté barvy s typickou vůní připomínající čajovou růži, citrusovou kůru a líčí. V chuti můžeme hledat exotické ovoce. Víno je plné, jemně kořeněné.
Vinařská obec Přítluky, Vinařství Přítluky
 Image_005 Veltlínské zelené 0,75 l 192,–
Suché
Toto víno pochází s největší pravděpodobností z dolního Rakouska. Mívá jasnou zelenožlutou barvu a intenzivní, jemně muškátovou vůni. Chuť je plná, kořenitá, někdy mírně nahořklá s mandlovou dochutí. Výborně se hodí ke studeným  mísám, slanému pečivu nebo soleným oříškům.
Vinné sklepy Velké Bílovice
04_ryzlink_vlašský_allery_jakostní Ryzlink vlašský „Gallery“ 0,75 l 228,–
Suché
Barva vína je světle zelenkavě žlutá se zlatými odlesky. Vůně je silně ovocná s tóny přezrálého angreštu, přecházející do černého rybízu. Chuť vína je plná, svěží s pikantní kyselinkou s ovocnou dochutí v chuti. Výborně se hodí jako aperitiv, k lehkým pokrmům z ryb a telecího masa.
Vinařství Patria Kobylí
Image_011 Müller Thurgau 0,75 l 261,–
Suché
Víno zaujme svěží žlutozelenou barvou a příjemným odrůdovým aromatem, připomínajícím rozkvetlé ovocné keře, doplněné jemným muškátovým buketem. Je osvěžující chuti, i když nepůsobí kysele. Doporučujeme k pečené i smažené  drůbeži, s rýží nebo bramborem.
Vinařská obec Velké Bílovice, „Malý vinař“ František Mádl
06_sauvignon_kabinet Sauvignon 0,75 l 238,–
Suché
Vyzývavé aroma černého rybízu, angreštu a květu bezu je v chuti doplněno tóny žlutého jádrového a tropického ovoce s impozantní dochutí lučního medu. Vhodné k toastům s tuňákem a zelenými olivami, k dietním úpravám sladkovodních i mořských ryb, dobře vyznívá v kombinaci s kozími sýry, smetanovými krémy a pěnami s exotickým ovocem.
Vinařská obec Dolní Věstonice, Vinařství Vinselekt Michlovský, řada Latitude 49
Image_012 Rulandské šedé , kabinet 0,75 l 303,–
Suché
Svěží, ale přesto plné víno s jemným odrůdovým charakterem. Kyselina není agresivní, a tak je víno dobře pitelné. Doporučujeme podávat k drůbeži s rýží a ovocem, skvěle se hodí také k pečené krůtě.
Vinařská obec Velké Bílovice, „Malý vinař“ František Mádl
Image_013 Rulandské šedé , pozdní sběr 0,75 l 313,–
Polosladké
Díky vynikající znalosti a použité technologii zpracování hroznů má víno intenzivnější zlatavou barvu. Delší kontakt moštu se slupkou před lisováním se projevuje v bohaté vůni a nádherně minerální chuti. V tomto víně můžete rozpoznat vůně čerstvých rozinek, sušeného ovoce a medu. Příjemná kyselina a lehký obsah zbytkového cukru je základem harmonické chuti vína. Hodí se k ovocným a zeleninovým salátům s ořechy.
Vinařská obec Velké Pavlovice, Šlechtitelská stanice Velké Pavlovice, řada Ch. C. André
09_chardonnay_pozdní_sběr Chardonnay , pozdní sběr 0,75 l 281,–
Suché
Plné, minerální víno se světle zelenožlutou barvou a příjemnou ovocnou vůní zralého žlutého peckového ovoce. V chuti nacházíme tóny čerstvých vlašských ořechů. Vyváženost přírodní kyseliny, cukru a alkoholu přináší vjem harmonické a lahodné chuti.
Vinařská obec Popice, Vinařství Popice
10_ryzlink_rýnský_pozdní_sběr Ryzlink rýnský , pozdní sběr 0,75 l 299,–
Suché
Barva vína je světle nazlátlá, vůně je jemná květinová, s nádechem bílé broskve. V chuti najdeme citrusy, sušené meruňky a liči. Doporučujeme k pečeným rybám, zeleninovým salátům a sýrům s bílou plísní.
Vinařská obec Mikulov, Moravíno Valtice
11_rulandské_bílé_pozdní_sběr Rulandské bílé , pozdní sběr 0,75 l 298,–
Suché
Barva vína je světle nazlátlá, vůně je jemná květinová, s nádechem bílé broskve. V chuti najdeme citrusy, sušené meruňky a liči. Doporučujeme k pečeným rybám, zeleninovým salátům a sýrům s bílou plísní.
Vinařská obec Mikulov, Moravíno Valtice
Image_017 Tramín červený , výběr z hroznů 0,75 l 324,–
Polosladké
Optimálně dozrálé hrozny z 12 let staré vinice s cíleně redukovaným výnosem  41 hl/ha, daly základ elegantnímu vínu s příjemným kořenitým aroma. Chuť je podepřena zbytkovým cukrem. Hodí se jako digestive k palačinkám nebo jablku v županu.
Vinařská obec Velké Pavlovice, Šlechtitelská stanice Velké Pavlovice
13_pálava_pozdní_sběr Pálava , pozdní sběr 0,75 l 338,–
Polosuché
Víno má žlutou barvu se zlatavými odlesky. Vůně je velmi příjemná, převládá v ní ovocitost a květinovo kořenitá aromata. V mohutné chuti nalezneme kombinaci lučního medu a přezrálých citrusových plodů, zvláště pak pomerančů.  Doporučujeme podávat k sladkým úpravám masa, jemným paštikám a sýrům se zelenou a modrou plísní.
Vinařská obec Velké Pavlovice, Vinařství Baloun
Víno růžové
Image_021 Frankovka rosé , kabinet 0,75 l 236,–
Suché
Víno velmi jemné lososové barvy. Ve vůni je možné najít tóny malin a třešní nebo třešňové kostky, na konci vůni hruškového kompotu. V chuti jsou nejpatrnější třešně a maliny. Vhodné na jarní a letní posezení u salátů nebo ovocné zmrzliny.
Vinařská obec Velké Bílovice, „Malý vinař“ František Mádl
Image_022 Svatovavřinecké rosé , pozdní sběr 0,75 l 273,–
Polosladké
Růžové víno s barvou cibulové slupky. V nádherně jemné ovocné vůni nalezneme jahodovo-malinové tóny přecházející do chuti vína, která je lehčí se svěží kyselinkou a nasládlým závěrem.
Vinařská obec Žarošice, Vinařství Spielberg
Víno červené
16_cabernet_sauvignon_jakostní Cabernet Sauvignon , jakostní 0,75 l 207,–
Suché
Víno tmavě rubínové barvy s typickou odrůdovou vůní připomínající kořeninovou papriku a černý rybíz. Chuť je mohutná, kořenitá s dlouhotrvajícím dojmem. Cukernatost hroznů byla 22,8 st. Normalizovaného moštoměru. Vznešenost vyzrálého vína si zaslouží podávat jej k vybraným pokrmům z tmavého masa a ze zvěřiny, je lahodný k tvrdým sýrům a sýrům všeobecně.
Šlechtitelská stanice Velké Pavlovice, řada sv. Floriánek
17_andré_gallery_jakostní André „Gallery“ , jakostní 0,75 l 235,–
Suché
Barva vína je tmavě červená. Vůně je ovocná s tóny peckového ovoce. Chuť vína je bohatá, velmi intenzivní s pikantní kyselinkou a příjemnou kořenitou dochutí. Doporučujeme k různým úpravám tmavého masa a tvrdým sýrům.
Vinařství Patria Kobylí
18_modrý_portugal_jakostní Modrý Portugal ,  jakostní 0,75 l 235,–
Suché
Hrozny na výrobu tohoto vína pocházejí z lokality Přední hora – jižně exponované velkoplošné terasy se sprašovitou půdou. Nevtíravé, jakoby prosté víno, které je svěží, ale ne kyselé s hlubší rubínovou barvou. S pokrmy se snoubí velmi dobře, doporučujeme drůbež a libové vepřové.
Vinařská obec Velké Bílovice, „Malý vinař“ František Mádl
Image_029 Frankovka , pozdní sběr 0,75 l 311,–
Suché
Barva vína tmavě rubínová, vůně zralá, zahrnující v sobě brusinky a sušené švestky  se smetanovým zakončením. Chuť plná, s dobrou strukturou a výraznou kořenitostí, dlouhá dochuť. Doporučujeme k zvěřinovým pokrmům, srnčí kýtě na grilu s brusinkami či aromatickým zralým sýrům.
Vinařská obec Mikulov, Moravíno Valtice
Image_030 Rulandské modré , výběr z hroznů 0,75 l 299,–
Suché
Přestože pro Rulandské modré bývala typická spíše světle rubínová až cihlová barva, jedná se tentokrát o barvu velmi tmavou. Vůně je výrazná, typická, po sušených švestkách. Chuť velmi plná, extraktivní, s dlouhou perzistencí. Hodí se ke všem druhům masa, sýrům i dezertům.
Vinařská obec Strážnice, Tomáš Baňař Collection
Image_031 Cabernet Sauvignon , pozdní sběr 0,75 l 348,–
Suché
Víno temné granátově červené barvy, vůně černého ovoce a papriky podbarvena tóny kouře a vanilky. Jemně kořenitá ovocná chuť zakončena příjemným nasládlým tříslem. Víno zrálo v dubových sudech.
Vinařská obec Čejkovice, vinařství Libor Veverka
Image_032 Merlot , pozdní sběr 0,75 l 312,–
Suché
Víno s intenzivní granátovou barvou. Ve vůni se snoubí tóny jarní rozkvetlé louky, červené papriky a višňového kompotu. Víno je velmi jemné, sametové s nižším obsahem kyselin, připomínající chuť přezrálých višní a třešní. Můžeme pít samotné nebo k jemným paštikám, srnčímu či jelenímu ragů, telecím ledvinkám a jemným tvrdým sýrům.
Vinařská obec Velké Pavlovice, vinařství Baloun
Víno přírodně sladké
23_chateau_cousteau_cadillac_aoc Chateau Cousteau Cadillac AOC 0,75 l 459,–
Bílé, přírodně sladké botrytické víno z odrůd Sémillon (95%) a Muscadelle (5%). Víno je zlaté až jantarové barvy s intenzivní jiskrou. Má aroma medu, banánů, s jemným nádechem ananasu, kandovaného ovoce a koření. Má bohatou  strukturu, jeho chuť je lahodně harmonická s vyváženým obsahem kyselin a zbytkového cukru. Jemná dochuť po vysušených hrozinkách pochází z ušlechtilé plísně Botrytis cinerea, typické pro sladká vína z oblastí Sauternes, Barsac a Cadillac. Výjimečný chuťový zážitek.
Oblast Bordeaux, vinařství Réglat & Fils, Francie / France
Víno zahraniční
24_riesling_dr.l_ trocken Riesling „Dr.L“ trocken 0,75 l 379,–
Tento 100% Riesling pochází od nejslavnějšího vinaře Mosely – Dr. Loosena. Má zlatou barvu s výraznými odlesky. Jemná, plně extraktivní a komplexní vůně s vyzrálým aroma. Elegantní, harmonická a velmi dlouhá chuť je podpořena vyšší kyselinou a harmonickým, kulatým závěrem s tóny zralých jablek.
Oblast Mosel, vinařství Dr. Loosen, Německo / Germany
25_sauvignon_blanc_cellar_selection Sauvignon blanc „Cellar selection“ 0,75 l 389,–
Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Sauvignon blanc. Světležlutá barva. Zralé tóny tropického ovoce a angreštu s živým závěrem a neuvěřitelnou rovnováhou. Pohádkový Sauvignon! Skvělý jako aperitiv, vhodný podávat k mořským  plodům a pokrmům asijské kuchyně.
Oblast Marlborough, vinařství Sileni Estates, Nový Zéland / New Zealand
26_toscana_rosso_dogajolo,igt Toscana rosso „Dogajolo“ Igt 0,75 l 399,–
Barva vína je rubínově červená s fialovými odlesky. Ovocný a intenzivní nádech. Tóny višní, káva, vanilky a koření. Sametové. Na patře plné, jemné, komplexní. Velmi dobře rozvinuté. Solidně zapracované dřevo. Zrálo 6 měsíců v sudu barrique.
Oblast Toscana, vinařství Carpineto, Itálie / Italy
27_malbec_reserva Malbec Reserva 0,75 l 399,–
Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100 % Malbec. Ve vůni cítíme švestky, zralé červené ovoce a vanilku. Chuť vína je svěží a elegantní, rovnovážná. Doporučujeme zejména k tmavým masům, zralým sýrům či těstovinám.
Oblast San Juan, vinařství Las Moras, Argentina / Argentina
Víno šumivé
Image_038 Bohemia Sekt demi sec 0,75 l 270,–
Příjemná svěží barva s dlouhotrvajícím perlením, svěží, středně plná, květnatá vůně  a typická jemně polosladká chuť. Doporučujeme jako aperitiv, k zeleninovým i masitým předkrmům, krémovým polévkám, rybám a sýrům s modrou plísní.
Česká republika
Image_039 Bohemia Sekt brut 0,75 l 270,–
Světle žlutá barva s bohatým perlením, středně plná, svěží, ovocná vůně a osvěžující, harmonická, středně plná chuť. Doporučujeme jako aperitiv, ke studeným i teplým předkrmům, rybám i různým druhům sýrů.
Česká republika
Image_040 Bohemia Sekt rosé demi sec 0,75 l 270,–
Sekt lososově růžové barvy, vynikající svěží květnaté vůně a sametově jemné sladké chuti. Výborně doplňuje především čerstvé, měkké sýry, hodí se též k moučníkům a jiným sladkostem.
Česká republika
Image_043 Bohemia Sekt nealko 0,75 l 270,–
Za harmonicky vyváženou chuť vděčí nealkoholický Bohemia Sekt nákladnému a šetrnému způsobu výroby, při kterém zůstávají nejlépe uchovány aromatické látky, které jsou sektu a vínu vlastní. Výchozí surovinou jsou vybraná ročníková vína z těch nejlepších klasických vinařských regionů. Alkohol se vínům odebírá za vakua. Vakuum umožňuje tento proces již při nízkých teplotách, které jsou nezbytné pro zachování chuti výsledného produktu. K odalkoholizovanému produktu se přivádí kvasná kyselina uhličitá, díky níž se v nápoji dosahuje typického perlení.
Česká republika
32_bohemia_rosé_prestige_demi_sec Bohemia Sekt Prestige demi sec 0,75 l 399,–
Šumivé víno nezaměnitelné chuti, jemného dlouhotrvajícího perlení a dlouho doznívající perzistence. Kombinace rýnského a vlašského ryzlinku dodává svým charakterem a kyselinkou sektu svěžest a hladkost. Rulandské bílé pak svou jedinečnou vůní dokresluje jeho charakter. Sekt je vyroben tradiční metodou kvašením v láhvi.
Česká republika
33_bohemia_rosé_prestige_brut Bohemia Sekt Prestige brut 0,75 l 399,–
Vyniká jiskrným vzhledem, nezaměnitelnou chutí, příjemnou zelenkavě zlatavou barvou a jemným dlouhotrvajícím perlením. Víno má okouzlující harmonii, jeho osvěžující jemná vůně citrusových plodů je v chuti doprovázena příjemným svěžím ovocným výrazem připomínajícím vyzrálé plody.
Česká republika
Image_046 Proseco I GADI brut 0,75 l 299,–
Tradiční příjmeně šumivé víno Itálie v kategorii Extra Dry (název je mírně zavádějící – jedná se o mírně nasládlé víno). Elegantní láhev a prezenace evokuje také jemnost perlení tohoto vína, které je tradičně decentnější než u sektů. Tóny bílého ovoce a hroznů jsou podpořeny lehkou nasládlostí, která činí víno komlexně kulaté.
Itálie
Champagne
Image_050 Piper – Heidsieck Champagne Brut 0,75 l 1.499,–
Mimořádně suché, plné šumivé víno aromatické chuti z odrůd Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier. Má vynikající lehkou a svěží ovocnou chuť, díky které je v současné době jedno z nejoceňovanějších šampaňských.
Oblast Champagne, vinařství Piper-Heidsieck, Francie

logo-dios

Tato vinná karta vznikla ve spolupráci s firmou DIOS TRADING, s.r.o. • www.dios.cz

 

Vinný lístek ke stažení [pdf; 455 kB]

Online rezervace
Nejvýhodnìjší cena v období
Poslední dostupné pokoje